پرداخت امن

فروشگاه اینترنتی بی‌تو‌بی‌سی‌ امکان پرداخت الکترونیکی را با همکاری بانک ملت بصورت آنلاین (اینترنتی) فراهم کرده است.
وب‌سایت فروشگاه بی‌تو‌بی‌سی‌ طی قرارداد رسمی‌ای‌ که با شرکت به‌پرداخت ملت متعلق به بانک ملت منعقد کرده است، به‌عنوان پذیرنده کارت از امکانات پرداخت آنلاین این بانک استفاده می‌کند. کلیه‌ی کارت‌های عضو شبکه شتاب از این طریق به صورت اینترنتی قابلیت پرداخت دارند. همچنین مشتریان می‌توانند بدون داشتن حساب در بانک، با خرید کارت‌های پیش‌پرداخت بانک ملت که در اکثر دفاتر پستی و شعب آن بانک ارائه می‌شود از خدمات پرداخت آنلاین بهره‌مند شوند.
تأمین امنیت اطلاعات حساب‌ها و کارت‌های بانکی مشتریان فروشگاه اینترنتی بی‌تو‌بی‌سی‌، مستقل از این وب‌سایت، و به عهده‌ بانک‌ ملت است. این بانک‌ برای بالابردن امنیت اطلاعات، در درگاه پرداخت آنلاین خود از یک گواهی‌نامه‌ SSL استفاده می‌کنند که از گواهی‌نامه‌ SSL وب‌سایت www.bi2bi30.com مستقل است.
لازم به ذکر است که هیچ‌کدام از اطلاعات شخصی حساب بانکی مشتریان، شامل رمز اینترنتی، کدهای امنیتی، تاریخ انقضاء و موارد مشابه، توسط بانک به فروشگاه اینترنتی بی‌تو‌بی‌سی‌ اعلام نمی‌شود. این اطلاعات نزد بانک محفوظ خواهد بود.

beh-pardakht-bank-melat

سامانه پرداخت امن با ایفای نقش داوری در فرآیند خرید و فروش اینترنتی، يک خريد اينترنتی مطمئن را برايتان به ارمغان می آورد. هنگامی که برای داد و ستد اینترنتی از این سامانه استفاده می کنید، با وجود این که طرف مقابل خود را نمی بینید، مطمئن خواهید بود که در صورتی که به تعهدات خود عمل کنید، به خواسته خود خواهید رسید. به این ترتیب، پرداخت امن راحتی، سرعت و ساير مزايای خرید و فروش اینترنتی را با اطمینان و امنیت خرید و فروش معمولی ادغام می کند. مزایای سامانه پرداخت امن مختص خريدار (يا فروشنده) نيست. شرکت خدمات فناوری به عامليت از بانک به هر دو طرف معامله تضمين می دهد که در صورتی که به تعهدات خود عمل کنند، از آن ها در برابر سوء استفاده های احتمالی محافظت می شود؛ در صورتی که خريدار کالايی مطابق موارد مندرج در فاکتور فروش را در زمان مقرر دريافت نکند، کل بهاي کالا به او بازگردانده می شود. اين خدمات به خريداران به طور رايگان ارائه می شود.

پرداخت اینترنتی چیست؟

پرداخت اینترنتی به پرداختن پول از طریق اینترنت، در قبال دریافت کالا یا خدمات اطلاق می شود به طوری که این پرداخت بدون نیاز به حضور فیزیکی در بانک یا فروشگاه و از طریق اینترنت انجام شود. در واقع خریدار با استفاده از کارت بانکی خود می تواند از اینترنت خرید کند و پول آن را همان موقع پرداخت نماید.

فرآیند پرداخت اینترنتی

مدیران سایت های اینترنتی با بانک ها قراردادی می بندند و به این ترتیب پول باهمکاری بانک از طریق اینترنت از حساب مشتری به حساب مدیر سایت واریز می شود. در حال حاضر بسیاری از بانک ها این امکان را فراهم آورده اند که افراد بتوانند با استفاده از کارت های بانکی تحت شتاب، خرید اینترنتی انجام دهند. یعنی این بانک هابه عنوان دروازۀ پرداخت یا درگاه پرداخت یا در اصطلاح Gateway عمل می کنند. 

با چه کارت هایی می توان خرید اینترنتی کرد ؟

با تمامی کارت های عضو شتاب میتوانید خرید را انجام دهید در نظر داشته باشید که شما با هرکارت به دروازه ی پرداخت اینترنتی بانک ملت متصل خواهید شد و فرایند خرید را انجام خواهید داد.

پارامتر های لازم برای خرید اینترنتی

در هنگام خرید اینترنتی ۴ پارامتر کارت بانکی از شما پرسیده می شودکه در ادامه به تشریح آن میپردازیم.

۱- شماره ۱۶ رقمی درج شده بر روی کارت
این شماره در کارت همه بانک ها، بر روی کارت درج شده است.

۲- رمز خرید اینترنتی یا رمز دوم
رمز خرید اینترنتی، با رمزی که شما هنگام استفاده از دستگاههای خودپرداز ATM وارد می نمائید متفاوت می باشد. حتی این رمز با رمز اینترنت بانک که حساب خود را از طریق اینترنت چک می کنید، نیز متفاوت است. 
در اکثر بانک ها زمانی که کارت خود را تحویل می گیرید، رمز خرید اینترنتی ندارید. برای فعال کردن رمز خرید اینترنتی یکی از کارهای زیر را انجام دهید

        ۱- اکثر بانک ها امکان تعریف رمز خرید اینترنتی را در دستگاههای ATM خود قرار داده اند. به دستگاه خودپرداز بانک خود مراجعه کنید.کارت خود را وارد کنید و بخش عملیات رمز را انتخاب کنید. در بخش رمز دوم یا رمز اینترنتی، رمز خود را تعریف کنید.

        ۲- به شعبه بانک خود مراجعه کنید و بگویید میخواهم رمز خرید اینترنتی دریافت کنم. اگر بانکتان بانک خوبی باشد حتماً راهنمایی می شوید.


۳- کد ۲CVV 
کد CVV ۲ به صورت یک عدد ۳رقمی یا  ۴رقمی مانند شمارۀ ۱۶رقمی حک شده روی کارت، بر رو و یا پشت اکثر کارت ها حک شده است. در برخی کارت های بانک تجارت، کد CVV ۲ به صورت رقم ۱۷، ۱۸ و ۱۹ بعد از ۱۶رقم شماره کارت حک شده است.


۴- تاریخ انقضاء
تاریخ انقضاء هم روی اغلب کارت های بانکی حک شده است. اگر روی کارت شما تاریخ انقضاء وجود ندارد، نگران نباشید. از عدد ۱۲ به جای ماه و از ۹۹ به جای سال انقضای کارت استفاده نمایید.


پس از آنکه موارد ذکر شده را وارد کردید منتظر بمانید تا پرداخت اینترنتی شما تایید گردد و در همان لحظه مبلغ از حساب شما کسر گشته و مجددا به سایت بی‌تو‌بی‌سی‌ باز میگردید  و ادامه مراحل خرید را انجام خواهید داد.

مشکلات احتمالی پرداخت اینترنتی

سیستم پرداخت اینترنتی توسط بانک های عامل به گونه ای طراحی شده است که هم ایمن باشد و هم ساده و کمترین نیاز به راهنمایی را برای خریدار ایجاد نماید.باعنایت به تمهیدات در نظر گرفته شده در طراحی و تولید سوئیچ جدید سامانه خرید/پرداخت اینترنتی بانک ملت، میزان مغایرت ها با تراکنش های ناموفق تا حدبسیار بالایی کاهش یافته است. لکن در صورتی که در طی فرآیند خرید اینترنتی مغایرتی به وجود آید، مثلاً ممکن است در هنگام پرداخت شبکه بانکی قطع شود و پرداخت ناموفق انجام شود.
معمولاً بدترین حالتی که ممکن است به وقوع بپیوندد این است که پول ازحساب شما کسر شود، ولی به حساب فروشنده واریز نشود. اما نگران نباشید. در این حالت معمولاً پول شما در حساب های حد واسط بانک است.
نهایتاً خود بانک می باید مغایرت ها را رفع کند. منتظر بمانید و اگر تا ۴۸ ساعت پول به حسابتان برگشت نخورد، آنگاه مشتریان محترم می توانند به صورت زیر مراتب را پیگیری نمایند:

- مراجعه به سایت اصلی بانک ملت به نشانی www.bankmellat.ir  یا سایت شرکت به پرداخت ملت به نشانی www.behpardakht.com

-   انتخاب گزینه "پیگیری تراکنش های ناموفق" در صفحه اصلی بانک ملت و یا گزینه "اعلام مغایرت" در صفحه اول سایت به پرداخت بانک ملت 

-     انتخاب گزینه ثبت تراکنش خرید ناموفق 

-     درج شماره ۱۶ رقمی کارتی که با آن خرید انجام شده است 

-     تکمیل فرم اطلاعات خرید

تنظیمات

فهرست

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم