قوانین بازگرداندن کالا

در راستای رضایتمندی و آسودگی خیال مشتریان عزیز، فروشگاه بی‌تو‌بی‌سی‌ ضمن تلاش در ارسال تمامی‌ سفارش‌ها در شرایط مطلوب و مورد انتظار مشتری، برای پوشش مسائل احتمالی‌ که مشتریان عزیز پس از خرید ممکن است با آنها مواجه شوند، خدماتی را در چارچوب خدمات پس از فروش و قوانین بازگرداندن کالا در نظر گرفته است. با توجه به گستردگی گروه‌های کالای ارایه شده در وب سایت فروشگاه بی‌تو‌بی‌سی‌، کلیه محصولاتی که باید از نظر فیزیکی سالم به دست مصرف کننده برسند دارای گارانتی اصالت و سلامت فیزیکی هستند و  مشمول ۷ روز مهلت تست و بازگشت کالا نمی‌شوند. به عنوان مثال کالا‌های زیر گروه لوازم یدکی خودرو را پس از خرید نمی‌توان برگرداند و تنها هنگام تحویل کالا، خریدار باید کالای موردنظر را کنترل کند که مشکل فیزیکی‌ نداشته باشد و در صورت مشاهده هرگونه نقصی‌ در آن همان موقع آنرا پس بفرستد، در غیر این صورت امکان برگرداندن کالا را نخواهد داشت. اقلامی که به عنوان هدیه‌ از طرف فروشگاه بی‌تو‌بی‌سی‌ همراه سفارش ارسال و در فاکتور فروش با مبلغ صفر ریال درج شده‌اند، مشمول ۷ روز ضمانت تعویض نیستند. برای سایر محصولاتی که نیاز به مهلت تست دارند، فروشگاه بی‌تو‌بی‌سی‌ ۷ روز فرصت برای بازگشت درنظر گرفته است.

استفاده از ۷ روز ضمانت بازگشت چه شرایطی دارد:

  • اگر کالای خریداری شده، آسیب دیدگی یا ایراد فیزیکی/فنی داشته باشد.

-   آسیب‏‏ و یا ایراد فیزیکی/فنی باید حداکثر تا ۱ روز کاری پس از دریافت کالا، از طریق شماره پشتیبانی‌ ۸۸۹۸۷۸۱۳ یا ۸۸۹۸۷۶۸۰ یا ایمیل به فروشگاه بی‌تو‌بی‌سی‌ اطلاع داده شود.
-  
 این سرویس اشکال‏‏‌های فنی و ظاهری (شکستگی، خط و خش و مانند آن روی بدنه کالا و قطعات تزئینی) که در اثر استفاده نادرست کاربر از کالا ایجاد شود، را شامل نمی‏‏‌شود. استفاده نادرست پس از تحویل کالا مواردی مانند حمل و نقل و جابجایی، نصب و راه اندازی، تنظیمات، کاربرد غیر معمول، نگهداری و استفاده‌ غیر و متفاوت با توصیه سازنده کالا ( قید شده در دفترچه راهنمای کالا ) را شامل می‌شود.
  - پس از دریافت و پذیرش کالا توسط فروشگاه بی‌تو‌بی‌سی‌، بسته به نوع محصول و مشکل اعلام شده توسط مشتری، تست و اعلام نظر نهایی کارشناسان خدمات پس از فروش، بین ۴۸ تا ۷۲ ساعت کاری زمان خواهد برد. 

  - (بند ویژه مربوط به موبایل و گوشی‌های هوشمند) فروشگاه بی تو بی سی در راستای ارایه خدمات بهتر و جلب رضایت مشتریان اقدام به تست فنی و پلمپ گوشی‌های همراه می نماید. متخصصان کلیه گوشی‌ها را تست نموده و پس از اطمینان از سلامتی‌ گوشی‌ها، آنها را توسط بر چسب و هولوگرام مخصوص و کیسه وکیوم پلمپ می‌نمایند. کلیه مراحل تست و پلمپ فیلمبرداری میگردد. هر هولوگرام دارای یک سریال خاص بوده و شناسنامه خروج کالا از کانال فروشگاه بی تو بی سی است، لذا مشتریان محترم باید از دریافت گوشی بدون پلمپ و هولوگرام اجتناب نمایند. همچنین مشتری باید کالا را در حضور مامور ارسال باز کرده و سلامت فیزیکی گوشی را در حضور مامور تایید نماید، در غیر اینصورت چنانچه کالا دارای شکستگی یا ایراد فیزیکی باشد شامل شرایط استرداد نمی گردد.

  • اگر کالای خریداری شده از نظر مشخصات یا ظاهر فیزیکی با اطلاعات وب سایت مغایرت داشته باشد.

-   وجود مغایرت، باید حداکثر طی ۲۴ ساعت کاری پس از دریافت کالا، به واحد خدمات پس از فروش فروشگاه بی‌تو‌بی‌سی‌ از طریق تلفن یا ایمیل اطلاع داده شود.
-   اگر مغایرت، بدون استفاده از کالا قابل مشاهده است، مثل رنگ یا مشخصات درج شده روی بدنه، باید کالا در شرایط اولیه خود باشد و از آن استفاده نشده باشد
-   در صورتیکه امکان تشخیص مغایرت بدون باز کردن بسته بندی وجود دارد، امکان رسیدگی به درخواست مشتری در صورتی ممکن است که کالا از حالت اورجینال یا بسته بندی اصلی و اولیه خود خارج نشده باشد. 

  • اگر مشتری از خرید خود منصرف شود.

-   اگر هنوز سفارش ارسال نشده باشد، باید هر چه سریع‏‌تر به واحد پشتیبانی‌ فروشگاه بی‌تو‌بی‌سی‌ (شماره تلفن ۸۸۹۸۷۸۱۳ یا ۸۸۹۸۷۶۸۰) اطلاع داده شود.
-   اگر پس از دریافت کالا مشتری از خرید خود منصرف شود، حداکثر تا ۷ روز کاری‏، باید انصراف خود را به واحد خدمات پس از فروش اطلاع دهد.

فروشگاه بی‌تو‌بی‌سی‌ کالاهایی که هیچ کدام از گزینه های بالا را شامل نمی شود مرجوع نمیکند و در شرایط خاص برگرداندن آن پس از تایید کارشناس خدمات پس از فروش می باشد، چرا که کالاهای خاص و اجناس لوکس و کالاهایی که کم فروش می باشند و همچنین کالاهایی که به درخواست مشتری خریداری می شوند از این شرایط مستثنی می باشند که فقط با تایید کارشناسان فروش و به قیمت روز محاسبه و مرجوع خواهند شد. بازگشت تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در شرایط اولیه خود (پلمپ) باشد، از آن استفاده نشده باشد و به همراه همه ملزومات و اقلام همراه آن، ارسال شود. همچنین اگر کالا به‌ همراه هدیه فروخته شده باشد، بازگرداندن هدیه همراه آن نیز الزامی است. لطفاً توجه داشته باشید که هرگونه تغییر در شرایط اولیه کالا، حتی در بسته بندی امکان استفاده از این سرویس را از بین خواهد برد.

کالا را چطور ارسال کنید؟

-   از ارسال کالا بدون هماهنگی با خدمات پس از فروش فروشگاه بی‌تو‌بی‌سی‌ جداً خودداری کنید و لطفاً قبل از هر اقدامی با کارشناسان پشتیبانی خدمات پس از فروش تماس بگیرید.

-   برای ارسال، باید کالا به ‏خوبی بسته بندی شود و لوازم جانبی و همه اقلام همراه مانند کابل، ریموت، باطری، دفترچه راهنما، کارت گارانتی، کارت بیمه، بند و قطعات بسته بندی به همراه کالای اصلی ارسال شود.

-   برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد. (در صورت لزوم، توضیحات خود را پشت فاکتور خرید یا قطعه کاغذ جداگانه‌ای بنویسید.(

-   فاکتور همراه کالا ارسال شود و پشت آن مشکل را بنویسید. اگر کالا هدیه بوده و فاکتور به درخواست خریدار، همراه سفارش ارسال نشده باشد، از پیش فاکتور ایمیل شده، پرینت بگیرید یا اینکه کد سفارش و مشخصات خرید خود را روی کاغذ جداگانه‌ای بنویسید.

-   اگر ساکن تهران هستید، برای هماهنگی ارسال پیک برای تحویل گرفتن کالا، با پشتیبانی‌ فروشگاه بی‌تو‌بی‌سی‌ تماس بگیرید.

-   در صورتی که ساکن سایر شهرها هستید، برای بازگرداندن کالا با پشتیبانی‌ فروشگاه بی‌تو‌بی‌سی‌ تماس بگیرید.

-   کالای خریداری شده را داخل پاکت یا کارتن جداگانه‌ای قرار دهید و از نوشتن آدرس یا هر مورد دیگری روی بسته یا جعبه اصلی خودداری کنید.

-   بسته خود را به آدرس  تهران - میدان فاطمی - جنب بیمارستان سجاد - پاساژ هدیه - طبقه همکف - پلاک ۲۵ فروشگاه فانوس رایانه ارسال کنید.

هزینه ارسال چطور محاسبه خواهد شد؟

-   اگر ایراد فنی، وجود مغایرت فنی یا فیزیکی یا آسیب دیدگی ظاهری، به تایید کارشناسان خدمات پس از فروش فروشگاه بی‌تو‌بی‌سی‌ برسد، هزینه‌های ارسال به عهده فروشگاه بی‌تو‌بی‌سی‌ است.

-   در صورت انصراف از خرید، یا تایید نشدن ایراد یا مغایرت توسط کارشناسان فروشگاه بی‌تو‌بی‌سی‌، هزینه ارسال و دریافت مجدد کالا، به عهده مشتری خواهد بود.

 پس از رسیدن و دریافت کالا توسط خدمات پس از فروش، روند رسیدگی به درخواست مشتری چگونه خواهد بود؟

-   کارشناسان خدمات پس از فروش فروشگاه بی‌تو‌بی‌سی‌ ایرادهای اعلام شده توسط مشتری را بررسی و کنترل می‌‏کنند. اگر ایراد، مغایرت یا آسیب دیدگی توسط کارشناسان فروشگاه بی‌تو‌بی‌سی‌ تایید شود، کالا تعویض یا مشکل آن برطرف خواهد شد و یا مشتری می‌تواند کالای خود را با مدل دیگری جایگزین کند. لازم به ذکر است که تعویض کالا منوط و مشروط به موجود بودن کالا در انبار شرکت است. اگر در زمان رسیدگی و طی مراحل تست کارشناسی و اقدامات لازم برای تعویض کالا، موجودی آن به اتمام برسد؛ فروشگاه بی‌تو‌بی‌سی‌ بنا به انتخاب مشتری کالای دیگری را ارسال می‌کند و یا وجه کالای مرجوعی را به حساب مشتری واریز می‌کند. بدیهی است که در صورت انتخاب کالای دیگر، تفاوت قیمت کالای جدید با کالای مرجوعی ( مبلغ درج شده در فاکتور ) محاسبه و قبل از ارسال تسویه می‌شود. برای کالای گران‌تر، مشتری تفاوت را پرداخت می‌کند و برای کالای ارزان‌تر، فروشگاه بی‌تو‌بی‌سی‌ تفاوت را به حساب مشتری واریز می‌کند.

-   اتمام موجودی کالا و یا تغییرات قیمت کالا در مراحل تعویض و مرجوعی، به هیچ عنوان حقی را برای مشتری ایجاد نمی‌کند و فروشگاه بی‌تو‌بی‌سی‌ در قبال تهیه همان کالا و یا تغییرات قیمت کالا هیچ‌گونه تعهدی نداشته و فقط تعهد بازپرداخت وجه کالا، درج شده در فاکتور، به مشتری را می‌پذیرد.

-   پس از دریافت و پذیرش کالا توسط فروشگاه بی‌تو‌بی‌سی‌، بسته به نوع محصول و مشکل اعلام شده توسط مشتری، تست و اعلام نظر نهایی کارشناسان خدمات پس از فروش، بین ۴۸ تا ۷۲ ساعت کاری زمان خواهد برد. همچنین برای رفع ایراد بین ۱۵ الی‌ ۲۰ روز بسته به نوع خدمات شرکت گارانتی کننده زمان خواهد برد. 

-   کارشناسان فنی خدمات پس از فروش برای تست محصولات، ملزم به رعایت استانداردها و دستورالعمل‌ها و رویه‌های ابلاغ شده توسط شرکت‌های تولید کننده و یا نمایندگی‌های مجاز محصولات و کالاهای ارائه شده در سایت فروشگاه بی‌تو‌بی‌سی‌ هستند، لذا علیرغم تصور آنکه تست کالا (حتی برای ایرادهای خیلی آشکار) می‌تواند خیلی سریع انجام شود، ولی در عمل رعایت رویه‌های تست زمانبر است و در مواردی نیاز به هماهنگی با نمایندگی‌های مجاز آن کالا دارد. به همین علت زمان اعلام نظر کارشناسی برای تعویض کالا ۲۴ تا ۴۸ ساعت در نظر گرفته شده است، ولی خدمات پس از فروش تمام تلاش خود را بکار خواهد بست تا سرعت تست و کارشناسی را افزایش داده، در کوتاه ترین زمان ممکن به نیاز مشتریان محترم پاسخ دهد.

-   از هنگامی که وضعیت کالا در واحد خدمات پس از فروش، مشخص شود، اگر نیاز به استرداد وجه باشد، حداکثر تا ۴۸ ساعت کاری مبلغ به حساب مشتری واریز خواهد شد.

-   درصورت تایید کارشناسان فنی و پشتیبانی فروشگاه بی‌تو‌بی‌سی‌ به عودت وجه، مشتری حتما باید به info@bi2bi30.com ایمیل زده و شماره کارت از بین بانک های (ملی - ملت و یا پاسارگاد ) فقط به نام خود را اعلام نماید. 

مواردی که شامل شرایط عودت نمیشود: 

  • باز کردن پلمپ دستگاه به هر دلیلی 
  • در مورد صفحات نمایش از قبیل لپتاپ، مانیتور و غیره هم تا ۵ پیکسل سوخته از صفحه نمایش شامل گارانتی نمیشود.

 

ضوابط و مسئولیت‌های مربوط به مواد خوراکی و وسایل شخصی:

از استرداد محصولات غذایی و وسایل شخصی مثل لوازم آرایشی‌ به دلیل مسائل بهداشتی معذوریم و امکان بازگرداندن تنها شامل محصولاتی میشود که به دلیل اشتباه پستی محصولی جز محصول سفارش داده شده توسط مشتری ارسال شده و یا تاریخ انقضای مواد غذایی گذشته باشد. در این صورت مشتری محترم باید حداکثر ظرف مدت ۲۴ ساعت پس از دریافت کالا با واحد پشتیبانی فروشگاه تماس بگیرد تا اقدامات لازم توسط همکاران برای تعویض محصول انجام شود، لازم به ذکر است که این امر تنها و تنها در خصوص محصولاتی که  بسته بندی آنها باز نشده است صورت میگیرد، به این شکل که با هزینه فروشگاه محصول بازگردانده میشود و محصول مورد نظر مجدد به دست مشتری میرسد. (مشتری هزینه ارسال مجدد را پرداخت نمیکند)

تنظیمات

فهرست

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود به سیستم